22. 08. 2022

Історія про нас, майже казкова…

На домашніх полицях почесне місце було зайнято маленькими потягами. Всім своїм виглядом вони як би говорили – далеко на цьому не заїдеш, треба рухатися далі. Саме ці “потяги” згуртували героїв нашої історії.

У 2008 році власники цих самих “потягів” знайомляться в інтернеті на одному з форумів моделювання. Небайдужі хлопці, які прагнули до нового, мріяли знайти свій неповторний цікавий шлях.

Сьогодні вони – засновники Клубу залізничного моделювання “Київський модуль”. А в тому далекому 2008 це лише моделісти-початківці, які пристрасно мріють створити щось особливе, масштабне і гучне.

На базі Київського Палацу дітей та юнацтва хлопці організували гурток моделювання залізниць. Саме з цього гуртка і почалася історія Великої Справи справжніх друзів!

Гурток, саме гурток, не студія!, виявився несподівано популярним. Шанувальників залізничних мініатюр було більше, ніж можна уявити. І наші герої вирішили проводити з’їзди моделювання, де кожен любитель міг похвалитися своїм виробом.

Перша виставка відбулася в тому ж Київському Палаці дітей та юнацтва. Налічувала вона лише 14 метрів залізниць і дві повноцінні станції, авторами яких були Микола Шпак та Дмитро Дембік.

Ця виставка мала шалений успіх! І тоді ж стало абсолютно ясно – Україні не вистачає таких проєктів, де молоді люди просто спілкувалися, знаходили однодумців та друзів. Тоді й було прийнято рішення створити щось унікальне, великогабаритне, що не має аналогів в Україні.

Після виставки наші герої стали працювати ще більше, втілюючи в життя найсміливіші ідеї. Вони будували все більш масштабні макети, слідуючи польоту фантазії.

Через рік був влаштований новий з’їзд. Цього разу довжина залізниці була вже 22 метри, а не 14! Та й відвідувачів виставки було ще більше, ніж в минулому році.

Зросло число бажаючих записатися в гурток залізничного моделювання.

“Було прийнято спільне рішення – влаштовувати такі з’їзди на регулярній основі”, – згадують засновники Miniland.UA.

З 2009 року влаштовуються щорічні виставки в Київському Палаці дітей та юнацтва, і щоліта в Київському ліцеї “ЕКО” №198.

2012 став переломним для героїв історії. Адміністрація Київського Палацу прийняла рішення про припинення роботи гуртка в своїх стінах … Амбітним моделістам довелося шукати нові простори для втілення своїх ідей ..

Проте 2015 став особливим роком. В цей час активно розвивають Український залізничний Клуб. Влаштовуються виставки під назвою “Train Hobby Days”, які згодом отримали подальший розвиток і визнання не тільки в Україні, але далеко за її межами. Починаючи з осені 2015 року, всі публічні виставки проходили під назвою “Train Hobby Days”.

У період з 2015 до 2019 року було сім таких заходів. Локації вибиралися найрізноманітніші – Київський планетарій, Національний комплекс “Експоцентр України” ВДНГ, ДВНЗ Київський електромеханічний коледж КЕМТ ім.Островського.

У 2019 друзі вважають вже необхідністю знайти приміщення, де можна постійно працювати над комплектацією макетів, мати можливість проводити виставки на своїй території. Кажуть, доля допомагає сміливим, а Всесвіт наближує здійснення мрій, якщо прагнеш до неї всім серцем.

Новою точкою відліку став лист в соцмережах. Відправник висловив зацікавленість у розвитку унікального моделювання і від його пропозиції не можна було відмовитися! Так Павло Гущин, Володимир Швайко та Олексій Кулик взяли впевнений шлях до своєї загальної мрії, в свою казку.

“Ми приступили до реалізації своєї мрії – ексклюзивного масштабного проєкту. Для нас дуже важливим було зібрати команду професіоналів, закоханих у свою справу, як і ми. І нам це вдалося! “

Зараз над макетом працюють 45 однодумців, 45 професіоналів найвищого класу, з якими ми разом йдемо до вершини, до перемоги. Серед нас є досвідчені майстри, є і амбітна прогресивна молодь, яка швидко переймає досвід. Над макетом працюють різні бригади, кожна з яких займається окремим сектором робіт і несе за нього відповідальність. Це програмісти-розробники, архітектори, електрики, електронщики, мостобудівники, художники …

Всі ми любимо свою справу, маємо спільну мету, до якої активно рухаємося, як один злагоджений механізм.

Квитки