12. 09. 2022

Як ми будували мініатюру Івано-Франківського залізничного вокзалу?

Це – найдовша будівля на макеті, її довжина складає 1.9 метрів.

Проект вокзалу розробили в SolidWorks. Потреби їхати на об’єкт робити обміри не було, оскільки в інтернеті є багато матеріалів, використовуючи які можна зробити необхідні креслення.

Важливим та непростим завданням було – виконати архітектурну підсвітку фасаду. Довелося переосмислювати ідею та декілька разів переробляти технологію підсвітки, щоб все ж досягти бажаного світлового ефекту. Підсвітку інтер’єру виконали традиційно – за допомогою звичайних світлодіодів. Любимо запарюватись, то ж зробили не тільки оздоблення офісів, центральної касової зали з величезною люстрою, кафе з меблями, а й створили табло з розкладом руху макетних поїздів і діючий годинник за часовим поясом країни Мініленд.

Для макету вокзалу використали: МДФ, картон, акрил, ПВХ, полімер, ПЕТ. Всього виготовили 5924 деталі для 9 сегментів вокзалу!!! Для цього нам знадобились: лазерний верстат, полімерний 3Д принтер, прес, паяльна станція, компресор, аерографи і безліч ручного інструменту.

Кожен сегмент будівлі має особливу конструкцію даху. Всього їх 9: вісім симетричних і один купол по центру, на якому майоріє синього-жовтий прапор. 

Вже зібрали і склеїли докупи всі частини вокзалу, готова й водозливна система, бо все ж має бути як у реальному житті. 

Квитки