Унікальне віялове депо з поворотним кругом на Чернігівщині

Маленьке містечко Сновськ, що на півночі України, може похвалитися справді визначним для залізничної індустрії об’єктом: локомотивним депо ТЧ-12. Зветься воно “віяловим” завдяки радіальному розміщенню стійл для локомотивів. Бачите, колії розходяться від поворотного круга такими собі променями? Згори така конструкція нагадує віяло.

Чим ще цікаве сновське депо?

По-перше, воно засновано ще у 1873 році і є одним з 9 головних депо української залізниці.

По-друге, поворотний круг перед спорудою, не дивлячись на такий поважний вік, зберігає свою працездатність. Зроблений він для того, щоб локомотиви можна було з легкістю розвертати, це – економить досить багато місця, оскільки замість багатьох стрілок використовується лише один елемент.

І по-третє, тут досі ремонтують та обслуговують справжні паровози!

Так сталося тому що у 60-х роках минулого сторіччя у Сновську вирішили залишити стратегічну базу для парових локомотивів — на випадок війни або паливної кризи. На жаль, більшість раритетів відправили на металобрухт у буремні 90-ті, але у Сновську все ж таки вціліло кілька паровозів різних серій. Якісь перебувають на ходу, а якісь потребують ремонту. Та головне – вони є. Тож ентузіасти не полишають надій, що на базі депо буде створено ретро-музей залізниці з діючими експонатами: красенями-паровозами. Адже тут для цього є і зацікавлені працівники, і унікальне обладнання, і власна кузня з ливарнею. Віримо, що все вдасться! 

А ми тим часом створили сновське віялове депо з діючим поворотним колом у Miniland.UA. Прискіпливо вивчали особливості оригіналу, зробили безліч фото “на натурі”, продумували різні шляхи реалізації. В результаті, за допомогою вирізаного на лазерному верстаті акрилу, ПВХ, картону, ПЕТ та неймовірному таланту наших майстрів, маємо ось такий чудовий макет.  Відтворено у найменших деталях!

Подейкують, що у нашому мінілендському віяловому депо працюють найкращі специ з обслуговування локомотивів. Тому сюди місцеві машиністи записуються на ТО за кілька місяців! Та ще й радіють, коли це вдається. Правда-правда 🙂 

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Квитки