Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Тут бував імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф І та легендарний анархіст Нестор Махно, атаман Української Республіки Петлюра та композитор Лисенко. Цими перонами крокували актори, письменники, громадські діячі і, звичайно, місцеві злодюжки. Саме на вокзалі з’явилося перше електричне освітлення в місті. А ще сюди прилітали іншопланетяни!

У Miniland.UA залізничний вокзал Івано-Франківська теж неодмінно привертає увагу. Його одразу добре видно, адже це найбільша споруда на макеті. Довжина фасаду —  майже 2 метри! Загалом у роботі над вокзалом ми використали 5924 деталі з МДФ, картону, акрилу, ПВХ, полімеру і ПЕТ. 

Ми любимо дрібні деталі, тож дбайливо відтворили інтер’єри центральної касової зали та кафе. Зазерніть у віконечка і побачите їх на власні очі! На нашому вокзалі функціонує справжнє табло з розкладом руху мініатюрних поїздів, а годинник працює згідно часового поясу країни Miniland.UA. Реалізму додає ефектне підсвічування фасаду, що зроблене за допомогою світлодіодів.

Хочете дізнатися більше? Гортайте далі!

Читати далі

Трохи історії: електрика, еротика, злодії та прибульці

Історія вокзалу у Івано-Франківську почалася ще у 1866 році. Саме тоді, 1 вересня, сюди прибув перший потяг Львів-Чернівці. Ця подорож тривала більше 12 год, а зупинка у Франику розтягнулась на 47 хвилин. Тож пасажири мали змогу добре роздивитись місцевий вокзал. Щоправда виглядав він у ті часи зовсім інакше.

Це була будівля у мавританському стилі. Ліпнина, округлі вікна, гранчасті колони та ще й крилата богиня над усим цим. Проектантом споруди став архітектор Людвіг Вежбицький, згодом директор Львівської залізниці.

У 1897 році вокзал першим у місті отримав від німецької фірми “Siemens & Halske” електричне освітлення. А вже у 1906 році споруду повністю реконструювали. Вона розрослася вздовж і у висоту, ставши такою як зараз. 

Великих залізничних катастроф та аварій вокзал, на щастя, не зазнав. Але громаду міста певного часу добряче непокоїв. У 1910 році містяни обурювались, що вокзал став осередком продажу журналів для дорослих і аморальних фотокарток. Ну, ви зрозуміли.

А у 1912 році тут трапилася резонансна крадіжка. Три відомих залізничних крадія — Аарон, Шварц і Розенфельд — обікрали поважного високопосадовця, буковинського посла Блюма. І щоб поліція не відібрала награбоване, вони проковтнули золоті монети. Як поліцейські видобували гроші з організмів злодіїв розповідати не будемо. Але їм це вдалося. 

І, нарешті, найзагадковіший випадок стався на вокзалі Івано-Франківська 1942 року. Над ним спостерігали справжнє НЛО! Воно кілька хвилин літало над коліями, а потім зникло. Віримо, що прибульці спеціально завітали помилуватися величною спорудою вокзалу. Так само, як це тепер робимо ми. v

Таємниця вокзалу Івано-Франківська у Miniland.UA

Читати далі

Ви напевно знаєте, що у Miniland.UA трапляються всілякі дива, коли за нашою країною не спостерігають відвідувачі. Так от, якщо англійські юні чарівники відправляються у Хогвартс з лондонського вокзалу Кінгс Крос, то українські майбутні чаклуни починають подорож з вокзалу Івано-Франківська. Правда-правда. Тут теж є своя магічна платформа, схована від людського зору. Придивіться і може вгадаєте, хто з пасажирів піде дорогою Гаррі Поттера! 

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Каньйон у селі Буки: природне диво Черкащини

Квитки