Каньйон у селі Буки: природне диво Черкащини

Його порівнюють зі Стоунхенджем. Місцеві стверджують, що тут водятся духи, а в давні часи свої обряди проводили козаки-характерники. Вчені встановили: гранітам, які утворюють скелі Букського каньйону, більше 2 мільярдів років! Не дивно, що це місце вражає своєю силою. Сьогодні воно приваблює туристів, екстремалів-скелелазів та кіношників. Кажуть, знімати фільми сюди приїздили навіть з індійського Болівуду!

Копію каньйону у Miniland.UA ми створили зі скульптурної глини. Вручну вирізали форму і покрили її епоксидною смолою — щоб не розмило. Адже вода в нас тече справжня. Травичку серед каміння наростили флоком і поролоном, тому вона виглядає так само, як у реальному житті. Придивіться і самі побачите!

Бажаєте дізнатися більше про Буцький каньйон? Гортайте далі!

Читати далі

Такий скелястий пейзаж досить нетиповий для рівнин центральної України. Каньйон довжиною понад 5 кілометрів утворився, коли цими землями десятки тисяч років тому просувався льодовик. Це він залишив по собі купу велетенського каміння. Згодом річка, що пробилась крізь гранітні валуни, отримала назву Гірський Тікич. Її ширина в цих місцях досягає заледве 40 метрів, але глибина чималенька: до 20 метрів. А от мальовничий водоспад Вир, з якого починається загадковий світ каньйону, має штучне походження. Він утворився після будівництва греблі першої в Україні малої ГЕС у 20-х роках минулого століття.

Взагалі, багато чого бачили ці скелі. Татарські орди, польські королівські війська, козацьких повстанців, що переховувались у печерах … кого тут тільки не було! А от у новітні часи Буцький каньйон став знаменитим лише нещодавно, після того як локацію почали використовувати у своїх кліпах поп-зірки. Дійшло до того, що сюди приїхали знімати кіно з далекої Індії! Принаймні про це охоче згадують тутешні мешканці.

 Вони ж оповідають різні містичні легенди Букського каньйону. Мовляв, місцеві духи не люблять відвідувачів, що погано себе поводять. Наприклад, зіштовхують зі скель п’яничок та тих, хто засмічує навколишнє середовище. Так що майте на увазі.

Ще одна легенда стверджує, що козаки-характерники проводили тут для своїх кандидатів своєрідні іспити. Наказували молодим воїнам-чаклунам стрибати з найвищої скелі. І не у воду, а на твердий бережок! Це мусило розкрити магічні здібності “новобранця”. Ну, а хто розбивався — той вважався професійно непридатним.

Зараз таких конкурсів, на щастя, вже не проводять, а Букській каньйон приваблює фанів байдарок, скелелазіння та спокійного відпочинку біля води. Завсідники констатують, що тут добре мріяти та будувати плани на майбутнє. Бо вони здійснюються!

Як і втілюються у життя різні чудасії у Miniland.Ua. Адже коли ніхто не бачить, на ці скелі знов приходять характерники, а з води виповзають духи-водяники. Але з круч ніхто не стрибає. Всі грають у пляжний волейбол та смажять гриби на решітці. Постійте біля нашого Буцького каньйону довше і можливо почуєте їх аромат 🙂

[/spoiler]

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Квитки