Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Цьому красеню понад 120 років! Пагорб для нього насипали і трамбували всім селом, основою будівлі є закопаний у землю величезний стовп, а збудував млин звичайний заробітчанин.

Чи не зовсім звичайний. Адже звести таку споруду дуже непросто. Зробив це мешканець Київщини Іван Дриги у 1902 році, який привіз креслення для млина з самої Голландії. Місцеві кажуть, що Іван був там на заробітках, але це не точно. Головна цікавинка “млина Дриги” полягала в тому, що він повертав свої лопаті за напрямком вітру самостійно. Така от унікальна голландська технологія. Згодом наш герой збудував ще два млини і зробився поважним бізнесменом, майже місцевим борошняним магнатом.

Нажаль, подальша доля сім’ї Дриги та самих млинів була драматичною. Після смерті Івана, вже при “совєтах”, його сина розкулачили та відправили у заслання. Два менших млини варварськи зруйнували, а найперший і найбільший вдалося зберегти. Мешканці Пустовіт вийшли на його захист майже у повному складі. Після того він довго стояв занедбаний, але в наш час силами місцевого агрохолдингу було проведено реконструкцію історичної пам’ятки. Тепер цей прекрасний млин — одна з найпопулярніших туристичних цікавинок Київщини. Радимо побувати! А якщо ви вже зробили це, то порівняйте оригінал з нашою мініатюрою.

Ми дбайливо відтворили кожну деталь старовинного млина. Кожне віконечко, кожна дощечка — все як у реальному житті. І, звичайно, діючий механізм дозволяє млиновим “крилам” обертатися. Величне видовище!

Чи знаєте ви, що у млинів є свій «природний ворог»? Прокрутіть далі та дізнайтеся, хто це!

Докладніше

Але, це не ті більшовики, яким вдалося зруйнувати два млини Івана Драги.

Хто не знає, це романтичний, але трішки пришелепкуватий мандрівний лицар Дон Кіхот, що разом зі своїм зброєносцем мандрує нашою фантазійною країною. Він шукає розбійників та монстрів, щоб перемогти їх. І чогось вважає, що млини то велетні-страхопудала, які загрожують людям. Коли відвідувачі Miniland.UA розходяться, Дон Кіхот добряче розганяється на своєму коні, аби наштрикнути на спис наш млин… але в останній момент передумує. Бо бачить, що той з дерева та каменю. Ну його. Ще й красивий такий!

Інші роботи

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Каньйон у селі Буки: природне диво Черкащини

Квитки