Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Цьому красеню понад 120 років! Пагорб для нього насипали і трамбували всім селом, основою будівлі є закопаний у землю величезний стовп, а збудував млин звичайний заробітчанин.

Чи не зовсім звичайний. Адже звести таку споруду дуже непросто. Зробив це мешканець Київщини Іван Дриги у 1902 році, який привіз креслення для млина з самої Голландії. Місцеві кажуть, що Іван був там на заробітках, але це не точно. Головна цікавинка “млина Дриги” полягала в тому, що він повертав свої лопаті за напрямком вітру самостійно. Така от унікальна голландська технологія. Згодом наш герой збудував ще два млини і зробився поважним бізнесменом, майже місцевим борошняним магнатом.

Нажаль, подальша доля сім’ї Дриги та самих млинів була драматичною. Після смерті Івана, вже при “совєтах”, його сина розкулачили та відправили у заслання. Два менших млини варварськи зруйнували, а найперший і найбільший вдалося зберегти. Мешканці Пустовіт вийшли на його захист майже у повному складі. Після того він довго стояв занедбаний, але в наш час силами місцевого агрохолдингу було проведено реконструкцію історичної пам’ятки. Тепер цей прекрасний млин — одна з найпопулярніших туристичних цікавинок Київщини. Радимо побувати! А якщо ви вже зробили це, то порівняйте оригінал з нашою мініатюрою.

Ми дбайливо відтворили кожну деталь старовинного млина. Кожне віконечко, кожна дощечка — все як у реальному житті. І, звичайно, діючий механізм дозволяє млиновим “крилам” обертатися. Величне видовище!

А ви знаєте, що у млинів є свій “природній ворог”? Гортайте далі та дізнаєтесь, хто це!

Читати далі

Ні, це не більшовики, які примудрились розвалити аж два млини Івана Драги. Таких у Miniland.UA не водиться. Натомість є свій Дон Кіхот! 

Хто не знає, це романтичний, але трішки пришелепкуватий мандрівний лицар, що разом зі своїм зброєносцем мандрує нашою фантазійною країною. Він шукає розбійників та монстрів, щоб перемогти їх. І чогось вважає, що млини то велетні-страхопудала, які загрожують людям. Коли відвідувачі Miniland.UA розходяться, Дон Кіхот добряче розганяється на своєму коні, аби наштрикнути на спис наш млин… але в останній момент передумує. Бо бачить, що той з дерева та каменю. Ну його. Ще й красивий такий!

Інші роботи

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Каньйон у селі Буки: природне диво Черкащини

Квитки