Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Хтось бачить у цій здоровецькій електростанції своєрідну техногенну красу, а хтось скаржиться, що Трипільська вугільна ТЕЦ забруднює навколишнє середовище. Так чи інакше, цей об’єкт є однією з найпомітніших індустріально-туристичних цікавинок Обухівського району, що під Києвом.

Розміри та потужність Трипільської ТЕЦ вражають! Вона займає площу понад 280 га і виробляє загалом 3200 МВт електроенергії. Тут працюють півтори тисячі осіб. Відвали вугілля для станції формують своєрідний “гірський” пейзаж на найближчому узбережжі Дніпра. Буваючи у цих мальовничих місцях, не помітити електростанцію просто неможливо.

Так само, як і на теренах Miniland.UA!

Ми максимально точно відтворили електростанцію в найдрібніших деталях.Тут є машинний цех, адміністративний корпус, сховище мазуту, автобаза з гаражем та склад вугілля. Навіть труби “димлять” наче справжні! Та головна відмінність від реального життя (окрім розмірів, звісно) полягає в тому, що наша Трипільська ТЕЦ абсолютно дружня до екології.

Ви напевно знаєте, що у Miniland.UA трапляються всілякі дива, коли за нашою країною не спостерігають відвідувачі. Так от, якщо англійські юні чарівники відправляються у Хогвартс з лондонського вокзалу Кінгс Крос, то українські майбутні чаклуни починають подорож з вокзалу Івано-Франківська. Правда-правда. Тут теж є своя магічна платформа, схована від людського зору. Придивіться і може вгадаєте, хто з пасажирів піде дорогою Гаррі Поттера! 

Сподіваємося скоро такими стануть усі енергетичні об’єкти світу, а їх будівлі залишаться лише у якості пам’яток технологічного прогресу людства. А поки Трипільська ТЕЦ під Обуховом сумлінно постачає електроенергію для Київської, Черкаської та Житомирської області та забезпечує робочими місцями чималу кількість місцевих мешканців. Ба більше, завдяки електростанції поруч виріс навіть новий населений пункт: місто енергетиків Українка. 

Доречі, серед маленьких мешканців Miniland.UA, праця на ТЕЦ теж вважається почесною та цікавою. До того ж робочий день тут триває всього півгодини, а решту часу можна грати у пінг-понг та дивитись серіали. Ех, всім би так!

 

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Каньйон у селі Буки: природне диво Черкащини

Квитки