Міст через річку Стир: поліський раритет

Це справді унікальна споруда! Єдиний в Україні та найдовший в Європі дерев’яний залізничний міст, ще й вузькоколійний. В реальному житті його можна знайти на Рівненщині біля станції Млинок. А у Miniland.UA він просто зараз перед вами. 

Макет зведений зі справжнього дерева, адже в нас все чесно. Ми навіть врахували не найкращий стан деяких дощок! Найскладнішим процесом в створенні мініатюри стало “нарощування” додаткових дерев’яних шпал на вже існуючі пластикові. Все треба було філігранно підрізати та підігнати. 

Опори мосту ми збирали зі шпажок різної товщини та з’єднували столярним клеєм. Щоб міст виглядав точнісінько як справжній, у цих конструкціях просверлено маленькі отвори і вбиті малесенькі “корабельні” цвяшки. Придивіться і побачите!

Дізнайтеся про міст через річку Стир більше, гортайте далі!

Читати далі

Довжина мосту через Стир становить 153 метрів. Це абсолютний європейський рекорд серед подібних об’єктів. Через міст проходить вузькоколійка “Антонівка — Зарічне”, яку в народі кличуть “Поліським трамваєм”, “Поїздком” або “Кукушкою”. Остання назва з’явилася через те, що на маршруті колись працювали паровози серії К і здалеку паровозний гудок місцевим мешканцям нагадував звук, мов десь кує зозуля. “Ку-ку!” 🙂

Заснували пасажирську вузькоколійку в цих місцях ще у 1895-у році. Вона одна з трьох досі існуючих в Україні. Втім, з початком пандемії коронавірусу маршрут було закрито. Станом на 2023 рік місцеві мешканці все ще збирали підписи на відновлення пасажироперевезень

Віримо, що “Поліський трамвай” ще бігатиме цим унікальним містком, як він це робить у нас у Miniland.UA! 

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Квитки