Київська дев’ятиповерхівка в стилі модернізм

Це що, звичайна панелька зі спального району? Все вірно, але не зовсім. Старенька серія 1-464А-20 — одна з візитівок Києва. Саме такими “хрущовками на максималках” досі массово забудовані Чоколовка, Відрадний, Воскресенка, Солом’янка, Дарниця. Споруди вийшли дещо незграбні, не супер-комфортні, але по-своєму затишні та милі. Тут пахне смаженою картоплею, біля підвалів тусуються котики, а всі сусіди знають одне одного. Словом, дім.  

Ми поставили собі задачу зробити цей макет якомога більш реалістичним. Тому тут є і різні за виглядом “царь-балкони”, стирчащі зі стін кондиціонери, і навіть сусіди, що не вміють нормально паркуватись. У квартирах працює освітлення, поклеєні шпалери і застелена підлога. Найскладнішим було відтворити оздоблення фасаду, повторити текстуру та фактуру реальної керамічної плитки made in USSR. Було два варіанти майстер-моделей: одні ми надрукували на 3D принтері, а інші вирізали вручну. Другий спосіб переміг. 

Хочете дізнатися чому такі будинки вважають небезпечними та чому у їхніх під’їздах завжди горить світло?  Тоді читайте далі!

Читати далі

Отже, такі типові дев’ятиповерхівки вперше збудували ще у 1965 році. Їх головною особливістю стало незвичне планування під’їзду та сходових прольотів. Вони розташовані безпосередньо у центрі будинку, тому весь будинок схожий на великий бетонний колодязь. 

Саме через цю особливість сучасні експерти вважають серію 1-464А-20 небезпечною (а зовсім не через місцевих хуліганів, як хтось міг подумати). Як показала практика, це не дуже добре з огляду на ризик виникнення пожежі. А ще через таке дивне рішення під’їзд не має власних вікон на вулицю. Тому лампочки тут повинні горіти постійно, інакше темно — хоч оком світи. 

Втім, будинок-кубик незмінно викликає ностальгічні почуття. Адже хтось у такому виріс, хтось живе зараз, чи просто ходить у гості до друзів.

Хтось заспівав, чи нам здалося?

Читати далі

Ви ж в курсі, що коли відвідувачі і працівники Maniland.UA розходяться, тут починаються дива? Щоночі під нашу київську дев’ятиповерхівку приходить невідомий дядечко з вусами та голосно співає любовні серенади під балконами. Мешканцям це зовсім не подобається. Вони жбурляють у дядечка помідорами. Та він все одно приходить і приходить. Кохання, що ж тут поробиш.

А ви теж закохались у Maniland.UA, як колись закохались і ми? Розкажіть про свої враження у наших соціальних мережах! Будемо дуже вдячні!

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Квитки