Водяний млин у селі Квітневе

Цей триповерховий млин буквально виростає з води, точніше з річки Унава. З’явився він тут ще у 1905 році. А от згадок про те, хто побудував млин чи був його власником, історія не залишила. Кажуть, місцевістю в ті часи володіли сини графині Софії Кудашевої. Так що може хтось з них зробив добре діло.

Достеменно відомо, що у Minilamd.UA млин виглядає точнісенько як у реальному житті, а може навіть краще. Він, як і оригінал, стоїть у справжній водоймі, тому чимало часу при створенні мініатюри було присвячено гідроізоляції першого поверху. Тим паче в всередині є електрика! Кожна кімната освітлюється окремо і це добряче додає реалізму. 

Та головна цікавинка нашого млину — повністю функціональні дамба та колесо. Все що мусить підніматись і опускатись, піднімається і опускається. Все що мусить крутиться — крутиться. Так що постійте тут ще трошки та помилуйтеся.

… гортайте далі і дізнайтеся більше про Млин у Квітневому!

Читати далі

Колись таких млинів стояло чимало по всій Україні. Їх зводили на стрімких річках аби сила води, обертаючи велетеньскі колеса, перемелювала зерно на борошно. Масова електрифікація зробила цих здорованів непотрібними і більшість з них прийшли у абсолютно занедбаний стан. Цьому красеневі пощастило. У 2017 році за його відновлення взялися ентузіасти і тепер відреставрована будівля тішить око подорожуючих та туристів.  

Втім, як завжди, головне криється всередині. При реконструкції виявилось, що більшість старовинних механізмів млина залишились на своїх місцях, та ще й в дость доброму стані. Так що млин у Квітневому зберіг чимало історичних артефактів та раритетів. 

До слова, наші пращури завжди з повагою відносились до водяних млинів. І в той самий час з деяким острахом. Раніше вірили, що у покинутих млинах заводиться різна чортівня. А млин у Квітневому стояв спустошений ого-го скільки! Втім, ми ні на що не натякаємо.

Ми і так знаємо, що у Minilamd.UA твориться різна містика, коли ніхто не бачить. Подейкують, коли колесо млина не хоче крутитися, або дамба не піднімається — це жарти місцевого Водяника. Вони люблять такі мальовничі місця!  

Інші роботи

Вітряний млин у с. Пустовіти: український “голландець”

Вокзал в Івано-Франківську (1866): один з п’яти найкрасивіших в Україні

Трипільська теплова електростанція: найпотужніша на Київщині

Квитки